Понад тисячу дітей вже вакцинували від коронавірусу на Львівщині
![](https://lviv.fm/wp-content/uploads/2021/11/611e71462df36-photo_2021-08-18_19-30-06.jpg)
Новий штам «Дельта» надагресивний саме до дітей
Захистити усіх. Понад тисячу дітей вже вакцинували від коронавірусу на Львівщині. Їх щеплюють лише Pfizer, так вирішили в Міністерстві охорони здоров’я. Поки що обійшлося без жодних побічних дій. Ін’єкцію можуть зробити у будь-якому центрі вакцинації. Чи безпечно дітям вакцинуватися від ковіду, з’ясовувала журналістка Львівської хвилі Оксана Тучак.
У сім’ї Анастасії Костів всі дорослі вже вакцинувалися від ковіду. Два тижні тому щепився її 16-річний племінник. Жодних наслідків не помітили. Тепер черга сина жінки, йому 14 років.
«Треба захистити дитину від вірусу, бо я і читала, і розмовляла, і радилася з сімейним лікарем, що новий вид якраз найбільш агресивний до дітей. Ми вже записалися до лікаря і, якщо він погодить, то будемо вакцинуватися однозначно», – наголосила Анастасії Костів.
Підлітків вже щеплюють від ковіду в США, Канаді та Австралії. Адже новий штам «Дельта» надагресивний саме до дітей. Це підтверджує статистика – 41 пацієнт в ОХМАТДИТі.
Вакцинація може зменшити ці цифри. Каже медична директорка 5-ї лікарні Ірина Полюга: «Держава дозволила вакцинувати всіх дітей з 12 до 17 років. Це підлітковий вік, який фізіологічно має зниження імунітету і тому шанси захворіти на важкий ковід серед таких дітей є великим. Якщо ж вакциновані діти захворіють, то буде протікати в зовсім легкій формі і без різних ускладнень».
Перед уколом підлітка мусить оглянути сімейний лікар. Повторно це мають зробити вже у пункті щеплення. Згоду про вакцинацію підписує один з батьків або опікун.
Далі керівниця міського управління охорони здоров’я Леся Кобецька: «Основною вимогою є, щоб дитина мала усі планові профілактичні щеплення від інфекційних захворювань. В нас (у Львові), починаючи з липня, провакциновано 248 дітей».
Якщо не встигли зробити планову вакцинацію, то спочатку зробіть її, а вже за два тижні – від ковіду. До речі, у «Дії» є дитячі сертифікати, їх можуть згенерувати батьки або 14-річні з біометричним паспортом.