Після «чорної п’ятниці» на львів’ян ще чекає кіберпонеділок
![](https://lviv.fm/wp-content/uploads/2021/11/corna-patnica_61725ad3cf82d.jpg)
Вже сьогодні складіть список бажаних речей та запишіть їх ціну
Готуйтеся до шопінгу. Всесвітня акція «чорна п’ятниця» стартує вже цього тижня. Якщо ви давно мріяли про дорогу річ – можете собі її придбати. Багато магазинів пропонують знижки, деякі максимальні – мінус 90 відсотків. На чому можна зекономити та як не потрапити на гачок шахраїв, дізнавалась Анастасія Хвалько.
В «чорну п’ятницю» найчастіше купують електроніку та різні гаджети. Але не тільки телефони чи планшети, а й техніку для кухні та пристрої із штучним інтелектом. Львів’яни також розповіли на які товари очікують знижки:
- Переважно косметику для догляду.
- Хотілося б якусь файну курточку зимову.
- Будуть гроші – буде «чорна п’ятниця». Я би все купувала .
- Дуже хочу нові джинси, утеплені.
- Я не знаю, якщо чесно. Може айфон куплю. Було б класно, якщо б були якісь курси освітні, або якісь книжки. От тоді б можливо купила.
Вже сьогодні складіть список бажаних речей та запишіть їх ціну. Бо деякі магазини спеціально напередодні підвищують розцінки, а в п’ятницю зроблять штучну акцію-знижку. Та в багатьох мережах вже пропонують великі знижки. Розповіла консультантка магазину іграшок Юлія Горішна: «У нашому магазині вже діє каталог до «чорної п’ятниці». 30% знижки є на різні ляльки, конструктори та інтерактивні іграшки. Ще більші знижки є для наборів ліплення, маркери та канцелярію. От вже з 26 листопада деякі іграшки можна буде купити за півціни або й дешевше.
Якщо купуєте речі в інтернеті – переконайтеся, що магазин чи продавець не фейкові. Найкраще замовляти товари на офіційних сайтах. Далі фахівець з інформаційної безпеки Дмитро Григорчук: «Якщо все ж таки купувати через соцмережі чи інтернет-оголошення, то потрібно брати до уваги відгуки інших людей. Найкраще в таких випадках купувати при особистій зустрічі або брати доставку накладеним платежем. В такому випадку можна буде відмовитись від товару. То ж якщо ви бачите пропозицію від незнайомого магазину, без відгуків та з обов’язковою передоплатою, краще відмовитися від такого».
А для тих, хто пропустить чорну п’ятницю існує ще кіберпонеділок. Тоді знижки пропонують тільки онлайн-магазини.
До слова, на Львівщині спіймали шахрая. В’язень колонії обдурював українців і щомісяця заробляв по 100 тисяч гривень. Чоловік налагодив схему, вона спрацювала через онлайн-платформи, оголошення та сайти магазинів. Допомагали аферисту колеги на волі.
За інформацією слідства, у групі було 10 осіб. Усім загрожує штраф і три роки в’язниці. Купуйте онлайн лише у перевірених продавців, не ведіться на низьку ціну.